Вівторок
23.04.2024
19:37
Форма входу
Категорії розділу
Статті і поради [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Своя баня, найкраща!

Варто знати...

Головна » Статті » Статті і поради

Як часто можна відвідувати баню
Такі тести і спостереження проводилися в різних видах парної, будь то традиційна фінська сауну або російська лазня, або інфрачервона сауна. У всіх випадках були позитивні результати.

Але зобов'язані зазначити, що сауна бажана далеко не всім підряд і існую протипоказання до сауни або лазні, ходити туди можна не всім. В основному це пов'язано з важкими стадіями хвороб. Якщо у Вас є хоч найменші підозри або невпевненість у цьому, то краще проконсультуйтеся з лікарем. У сауні, під впливом температури і при навантаженні на організм можуть змінюватися деякі дії ліків. Є також зауваження, що сауна знижує вироблення і активність сперматозоїдів у чоловіків, але оскільки фіни не вимирають, то ці спостереження не слід сприймати з побоюванням. Також сауна буде дуже корисна після тренувань у спортзалі, так як сприяє виведенню молочної кислоти з м'язів, добре їх розслабляє і відновлює, що сприяє їх здоровому росту.

Скільки можна сидіти в сауні або лазні?


Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів. По-перше, дуже багато залежить від виду парної, яку Ви відвідуєте. У різних умовах Ви можете відчувати себе по-різному і, відповідно, зможете провести там різну кількість часу. Проводьте в сауні стільки часу, скільки потрібно для того, щоб добре пропотіти, але при цьому не доводьте цей проміжок до запаморочень або нудоти. Якщо починаєте відчувати будь-який дискомфорт - негайно покиньте парну.

Як показує практика, середній час перебування в парній за один захід може коливатися від 5 до 20 хвилин. При цьому перший візит повинен бути адаптаційним і коротким, а наступні трохи довші, залежно від температури в сауні, вологості повітря і вашого самопочуття. Деякі вважають за краще насолоджуватися в не дуже гарячій сауні і сидіти там досить довго, а інші навпаки, люблять піддати жару по повній і пробути в такій екстремальній парилці тільки кілька хвилин.

Відвідування сани слід розбивати на заходження, так пропарювання буде набагато більш ефективним і глибоким. У перервах між заходами потрібно охолоджуватися. Якщо Ваше здоров'я дозволяє, то краще всього облитися або стрибнути в крижану воду або хоча б стати під холодний душ. Такі контрастні процедури в лазні чи сауні загартовують організм. Якщо такі перепади температури Вам не до душі, то можете трохи охолонути під теплим душем, поплавати в басейні, або просто посидіти, відпочити і випити прохолодний напій. Про те, що можна і потрібно пити в сауні читайте у відповідній статті.

Таким чином, після охолодження слід знову йти в парну для наступного прогріву. У другий захід вже можна і жару піддати, плеснувши води на розжарені камені (якщо, звичайно, мова йде про фінську сауну або російську лазню). Це підсилить відчуття і глибину прогрівання організму. Оптимальною кількістю заходів у парну буде три рази. Сауна - не місце для експериментів і встановлення рекордів. Хоча в світі проводяться такі змагання. Але не так давно вони закінчилися фатально для російського «спортсмена».

Найбільш правильною є порада, що потрібно прислухатися до свого тіла і самопочуття. Це кращі порадники, яким властиве почуття самозбереження, і які ніколи не порадять поганого. Слідкуйте за реакцією тіла на жар і не пересиджуйте в сауні. 
Хорошого Вам відпочинку!
Категорія: Статті і поради | Додав: Zvizdarrrrr (05.02.2013)
Переглядів: 2249 | Теги: часто відвідувати, користь бані, парилка, перебування в бані | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: