Четвер
25.04.2024
11:44
Форма входу
Категорії розділу
Статті і поради [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Своя баня, найкраща!

Варто знати...

Головна » Статті » Статті і поради

Купіль в бані - що таке і для чого воно потрібно
kupel_dlya_bani
Всі, хто хоч раз побував у російській лазні і пробував зануритися в купіль знають, який ефект і користь від цієї приємної процедури. Оскільки банні традиції виникли дуже давно, то роль і місце купелі в лазні складно переоцінити. Що ж це таке? Для тих, хто не знає - це така велика дерев'яна бочка, в яку занурюються всім тілом після парилки. Зазвичай купелі мають круглу або овальну форму і висоту більше одного метра.

Сама назва «купіль», як не складно здогадатися, походить від слова «купатися». І це не випадковість. Адже спочатку, а точніше переважно, купелі використовувалися в якості сучасної ванни. Саме так люди дотримувалися гігієни і чистоти свого тіла. Це вже в XX сторіччі залізні ванни набрали популярності, а раніше на Русі всі використовували для купання саме такі дерев'яні бочки. Тільки багаті люди могли дозволити собі мармурові ванни. Тому й прижилася, а точніше збереглася, купіль в наших традиціях, не дивлячись на всі сучасні її аналоги. Хоча, напевно, аналогів купелі як такої і немає, тому що крім практичної сторони вона ще має і дуже хороші цілющі властивості, оскільки зроблена з натуральної деревини, яка розкривається повністю і віддає разом з водою свої цілющі якості. Вона добре виглядає і завжди доповнює інтер'єр.

З чого роблять купіль для лазні


kupeЗазвичай купелі роблять з дуба, модрини, кедра, а також інших міцних порід дерева. Існують різні технології їх виробництва, але найкращою є купіль традиційного бондарного виробництва, яка складається з окремих рейок і клепок, які стягнуті металевим обручем. Такі купелі довговічні і міцні. Але є і певні мінуси користування дерев'яними купелями, оскільки вони мають властивість всихати і вимагають гарного догляду. Їх потрібно досить часто чистити, постійно міняти воду і періодично підтягувати обручі.

Для російської лазні купіль є традиційним атрибутом. Хоча зазвичай намагалися будувати лазні недалеко від водойм, що дозволяло вибігати з парною і занурюватися прямо у воду. Взимку це була крижана ополонка. У сучасних умовах дуже рідко є можливість знайти лазню біля водойми, а якщо вона і є, то чистота води в ньому зазвичай залишає бажати кращого. Саме тому крижану воду в ополонці намагаються замінити купіллю з холодною водою. Такі контрастні процедури з різким перепадом температур від гарячого до холодного надають хороший терапевтичний ефект і сприяють загартовуванню організму в лазні. Також це сприяє розвитку теплообмінних функцій організму, зміцнює серцево-судинну систему і доставляє безліч яскравих емоцій.

Для зручності купелі часто оснащені невеликими поличками для сидіння. Також для зручності користування до неї прилаштовують драбину або дерев'яні підмостки. Але використовують купіль не тільки для охолодження. Прекрасно вона підійде і для прогріву тіла за допомогою гарячої води. Наприклад, її можна встановити або винести взимку на вулицю і прекрасно поніжитися в гарячій воді при лютому морозі.
Категорія: Статті і поради | Додав: Zvizdarrrrr (06.02.2013)
Переглядів: 1493 | Коментарі: 2 | Теги: купели, баня, бочка, купель | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: