Субота
27.04.2024
05:54
Форма входу
Категорії розділу
Статті і поради [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Своя баня, найкраща!

Варто знати...

Головна » Статті » Статті і поради

Ароматизатори, мазі та відвари для бані.
Існує так само дуже популярне зілля, для отримання приємного аромату. Для цього використовують звичайне пиво або квас, але «піддавати» його потрібно в розведеному вигляді (0,5 - 1 склянка на тазик з водою). Є й такі «умільці», які поливають камені нерозбавленим пивом або квасом, в результаті чого в парилці утворюється їдкий запах і задушливий дим, завдяки якому, неможливо там знаходитися досить тривалий час - поки все не вигорить.

Також російська лазня здавна відома своєю дерев'яною камерою «чепучіной», яку майстрували, для того щоб вилікувати хворого від ревматизму, застуди та інших інфекційних захворювань. У неї влаштовували хворого, де він вдихав цілющі пари різних лікарських відварів. У той же самий час в прибанном приміщенні вішали лікувальні трави і розпарені віники, від яких в лазні стояв цілющий і досить приємний аромат.

Замість відварів можна використовувати легковипаровуючі речовини, такі як: рослинні ефірні масла, настій з листя хрону, розведений в гарячій воді мед (половина столової ложки на тазик з водою), або сік кавуна.

Можна скористатися одним з корисних способів інгаляції - деякий час, подихавши цілющими парами усередині лазні. Корисні елементи, проникають через пори і дихальні шляхи в організм, благодатно позначаються на центральній нервовій системі. При цьому роблячи позитивний вплив на роботу всього організму, особливо на серцево-судинну систему. Завдяки цьому, відбувається омолодження організму, оскільки прискорюється кровообіг та насичення крові киснем, тим самим допомагаючи йому легше засвоювати корисні і цілющі речовини.

Відмінною профілактикою від застуди, в сиру осінню погоду, є гірчичний пар, який дивним чином поліпшує самопочуття. Для цього достатньо розвести гірчичний порошок з гарячою водою, гарненько просмажити його, (з розрахунку 1 столова ложка порошку на 5 літрів гарячої води).

Для відновної процедури, яку нерідко застосовують спортсмени в лазні, використовують розчин з настоянки м'яти і води, в основному перед першим заходом (40 крапель настоянки на літр води). Але вже перед другим заходом роблять розчин з настоянки евкаліпта, такий розчин можна використовувати і в наступних заходах (50 крапель настоянки на літр води).

Щоб парна швидко наповнилася корисними і приємними ароматами, настої з травами підкидають у верхню частину кам'янки, але не на цеглу. Для початку «піддають» гарячою водою, тільки потім вихлюпують відвар зі зіллям на розжарені камені. Після чого, приміщення парної швидко заповнюється приємним і корисним пахощами.

Є варіант, при якому можна обійтися без відварів і настоїв, для цього на верхній лавці можна розкидати висушене листя шавлії, евкаліпта, смородини та ялівця. Що дасть можливість відчути ті ж пахощів і цілющі властивості рослин, як і при поливанні кам'янки відварами.

Не менш корисні, відвари і настої в лазнях з сухою парою, оскільки пара сама по собі чудово впливає на організм, особливо на органи дихання, своїм інгаляційним ефектом. Завдяки сухому пару, випаровування цілющих рослин проникають глибоко в організм, через пори, не накопичуючись на шкірі, а поширюючись по всій поверхні рівномірно.

Використання лікарських рослин корисно не тільки хворим, а й цілком здоровим людям, так як профілактика важлива для будь-якого організму, тим більше цілющі трави не можуть негативно впливати на самопочуття. За цілющими властивостями, трави й рослини можна комбінувати в одну групу.

Види банних відварів
Дезінфікуючі - використовуються для знезараження лазні і самих людей. Тому даними відваром користуються в першу чергу.

Відмінним засобом для дезінфекції є: аптечна ромашка, евкаліпт, чорна тополя, деревій, календула, береза, шавлія, ялівець. Рослини підбираються і перемішуються в однакових частинах, потім 2 столові ложки даного збору заливають окропом і залишають постояти на маленькому вогні протягом 10 хвилин. Після цих процедур відвар настоюється близько години в теплому місці. Коли відвар набирає силу, його розбавляють з 5 літрами води і поливають розпечене каміння.

Бронхорозширюючі і протизапальні: такий відвар можна приготувати з: листків евкаліпта, мати-й-мачухи, липового цвіту, шавлії та іншої рослинності.

Заспокійливі відвари: хміль, звіробій, липа, чебрець.

Тонізуючі відвари: кмин, горобина, полин, ялівець.

Відвари, що понижують артеріальний тиск: пустирник, глід, гульнік.

Спосіб приготування і застосування банних відварів
Найкращий спосіб приготування цілющого відвару, це готувати його з декількох рослин, з різними лікарськими властивостями.

У каструлю потрібно покласти суміш з необхідних рослин і залити  окропом (з розрахунку 1 ложка збору на 1 склянку води). Потім поставити каструлю на вогонь, і довести зілля до кипіння, після цього треба зменшити полум'я до мінімуму, а саму каструлю щільно накрити кришкою і так тримати від 45 до 60 хвилин.

Готовий відвар охолоджують, а масу вичавлюють - отриману рідину проціджують крізь марлю. Чистий розчин розливають по пляшечка і додають трохи спирту, щоб уникнути бродіння відвару, після чого їх щільно закупорюють і зберігають у прохолодному темному місці.

Щоб отримати насичений і багатий букет ароматів, в тазик з гарячою водою додайте близько 70-100 г зілля з рослин. Потім облийте розжарені камені гарячою водою. Коли камені трохи охолонуть, відразу ж хлюпніть розчин з відваром, потім знову два-три рази поливаєте просту гарячу воду, потім знову відвар.

Остуджений відвар, після першої пари, треба втирати в шкіру і суглоби, а також в коріння волосся. На виході можна випити пару ковтків охолодженого відвару, промити волосся і прополоскати зуби, час від часу втираючи в ясна.

Мазі і натирання
У банній практиці крім відварів і настоїв, з давніх часів використовують різноманітні натирання і мазі. Наприклад, для профілактики і лікування простудних захворювань, натираються медом і підіймаються на лавки. І знаходяться там, до тих пір, поки мед повністю не розчиниться на шкірі і не скотиться разом із краплями поту. У цьому випадку краще використовувати квітковий або липовий мед, а натирання рук, ніг, спини і грудей робити тонким шаром.

В якості натирання можна використовувати рослинні олії, скипидар, перець, дьоготь, жири, цілющі грязі і мінеральні речовини, розчини солей. Великою популярністю користуються мазі з хрону, тертої редьки і меду.

Такі процедури нерідко зустрічаються і в сучасних лазнях. Але в зв'язку з тим, що натирання володіють сильнодіючою ефектом, перед їх використанням потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем, який в свою чергу може порекомендувати вже існуючі виготовлені крему і мазі, що мають у своєму складі витяжку з яких-небудь цілющих трав. Дані мазі дуже добре допомагають, при деяких захворюваннях: прибирають набряки, послаблюють суглобову і м'язовий біль, полегшують перебіг хвороби і так далі.

З легким паром! Партесь на здоров'я!


Джерело: http://www.mokshenbanya.ru/Bannje_otwarj.html
Категорія: Статті і поради | Додав: Zvizdarrrrr (22.01.2013)
Переглядів: 1507 | Коментарі: 1 | Теги: здоров'я, ароматизатори, відвари, мазі, пара, своя баня | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: