П`ятниця
26.04.2024
13:17
Форма входу
Категорії розділу
Статті і поради [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Своя баня, найкраща!

Варто знати...

Головна » Статті » Статті і поради

Поєднання бані і масажу
Саме слово «масаж» прийшло з арабської мови, в якому «мас» дослівно перекладається як «стосуватися». Наприклад, при масажуванні ключиці, плечей, шиї, верхньої частини грудей і спини, можна прибрати розумове напруження, так вони тісно пов'язані зі спинним і головним мозком.
Перш ніж приступати до масажних процедур, необхідно лавку або лежак полити гарячою водою, прийняти теплий душ і лягти животом вниз на заздалегідь підготовлений лежак. Якщо тіло трохи охололо, то можна трохи посидіти в парилці близько двох-трьох хвилин, потім знову повернутися до прийому масажу.
Покладіть під голову і ноги віники. Потім гарненько намильте запашним дитячим милом. Нехай людина, яка буде масажувати спину, теж намилити руки і ковзаючими рухами, гладить вашу спину.
На сьогоднішній день способів масажу відома величезна кількість, але з них варто використовувати тільки ті, які здатні впливати на організм найбільш оптимальним чином, так щоб корисні властивості діяли до максимуму. Далі будуть перераховані основні види корисного масажу.

Погладжування
Цей вид масажу проводиться шляхом погладжування всієї поверхні тіла. Руки повинні здійснювати ковзаючі рухи, переміщаючись один за одним або паралельно. Долоні повинні бути прямими, а пальці зімкнутими. На початку масажу, виробляють легкі та спокійні погладжування, які плавно переходять в енергійні рухи з невеликим натиском на зап'ястя.

Розтирання
Під час розтирання тіла, руки роблять ковзаючі рухи вгору, які чергуються невеликими натисканнями так, щоб утворювалися складки. Цей масаж треба робити дуже делікатно й обережно.

Вижимання
Вплив на тіло виробляють великим пальцем руки і певною частиною долоні, здійснюючи прямі ковзаючі рухи зверху вниз.

Струшування
Двома руками беруться за розслаблену кисть людини, і трохи розтягуючи, струшують її. Те ж саме роблять з другої рукою.

Масаж ніг роблять наступним чином, однією рукою притримують нижню задню частину гомілки, а другою рукою перехоплюють підйом стопи. Після чого ногу розтягують вперед і назад, а по завершенні злегка струшують.

Пиляння
Для такого масажу необхідно, щоб обидві долоні рук, знаходилися паралельно один до одного. Процес розтирання спини і живота, проводиться рухами, що пиляють ребра долонь, які повинні пересуватися назустріч один до одного.

Валяння
Масаж «валяння» застосовується для м'язів верхніх і нижніх кінцівок. Для цього, треба долонями обхопити обидві сторони м'язів стегна, руки або гомілки і здійснювати рухи, що віддалено нагадує валяння. Зазвичай його застосовують, після травм м'язів, тому роблять без різких рухів - легко і спокійно.

Накочення
Спосіб накочування застосовують для того, щоб розігнати зайвий жир, що відклався в складках живота. Масаж починають зі спокійного розгладження живота, долонями обох рук. Потім, ребром лівої долоні починають злегка натискати на область шлунка, а правою рукою пересувати жирову складку до долоні лівої руки. На завершення накочування, живіт необхідно повністю розім'яти.

Підштовхування
Масаж «підштовхування» має лікувальну дію не тільки на зовнішню частину живота, але і на внутрішні органи, такі як печінка, шлунок і кишечник. Але робити його рекомендується не більше 2-3 разів на тиждень, при цьому дотримуючись необхідних заходів обережності. Перед початком процедур, живіт трохи розгладжують долонями обох рук. Потім лівою долонею злегка надавлюють на живіт, а правою рукою підштовхують ліву.

Перш ніж застосовувати цей вид масажу, треба навчитися його робити, для цього необхідно поспостерігати за досвідченими масажистами, і отримати певний обсяг консультацій.
Під час проведення масажу, рухи рук переміщаються по ходу розташування лімфотоку. При цьому необхідно уникати місця розташування лімфатичних вузлів, що знаходяться в області колін, пахв і паху.

Масаж грудей роблять від центру до сторін грудної клітки, при цьому вкрай не бажано зачіпати зону молочної залози.

Масування шиї і ключиць, починають з потилиці, застосовуючи прийом погладжування, розтирання і розминання. Спочатку область шиї погладжують, долонями обох рук, від початку росту волосся до плечей, після чого активно розтирають і розминають пальцями по колу.

Щоб зробити масаж стопи потрібно сісти на лавку і починати з розминки пальців ніг, згинаючи і розгинаючи. Потім притримуючи зовнішню сторону стопи однією рукою, кулаком другої руки активно масажують поверх неї. Такий масаж застосовують і для долонь рук.

Голеностоп масажують по всій окружності, тим самим допомагаючи відновити активність м'язів, суглобів і кровоносної системи. Після цього рух крові в судинах підвищується в кілька разів, а також відновлюється обмін речовин в організмі. Як звичайно, масаж закінчують вільним погладжуванням знизу вгору, при цьому руки повинні здійснювати плавні рухи з легким натисканням і, не утворюючи складки на шкірі.

Після того, як масаж стоп закінчено, можна переходити до процедур литкових м'язів. Для цього потрібно зігнути ногу в коліні під кутом 90 ° і почати вижимання і розминання ікри, плавно захоплюючи і перекочуючи між великими та іншими пальцями рук. У кінці необхідно зробити колючі врави рукою, затиснутою в кулак.

Тепер можна переходити до масажу стегон, для цього їх потрібно витягнути вперед і робити рухи, що погладжують з почерговим вижиманням, яке роблять спочатку однією рукою, потім двома. У процесі цього, в м'язових тканинах венозна кров заміщається артеріальною кров'ю багатою киснем, що дуже корисно для ніг.

Масаж спини роблять у такий спосіб, руки заводять за спину і зовнішньою стороною долонь розтирають шкіру, рухаючись зверху вниз, знизу вгору, від поперекової області до лопаток і в протилежному напрямку. Для посилення тиску, можна одну кисть покласти на іншу.

Масаж живота краще проводити в сидячому положенні, або лежачи, але зігнувши ноги в колінах. Процедуру проводять круговими рухами за годинниковою стрілкою з легкими погладжуваннями. При кожному наступному витку, радіус руху зменшується, зближуючись до пупка. Таким чином, пересуваючи руки до середини, потрібно розминати м'які тканини, захоплюючи їх долонями рук.

Час масажу не повинна перевищувати 20 хвилин, на відміну від деяких «лихих банщиків», які довго і старанно обробляють один одного, після тривалого перебування в парній і тривалого обмахування віником.

Пам'ятайте, що після банних процедур, найбільш оптимальним і ефективним є масування тільки деяких рефлекторних зон або хворих частин тіла: рук, ніг або попереку. При цьому масажувати бажано в перерві між першим і другим відвідуванням парної.
Категорія: Статті і поради | Додав: Zvizdarrrrr (25.01.2013)
Переглядів: 1619 | Коментарі: 1 | Теги: стегон, масаж живота, голови, тіла, масаж рук, масаж, шиї, баня, своя баня, масаж спини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: