Четвер
28.03.2024
17:57
Форма входу
Категорії розділу
Статті і поради [19]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Своя баня, найкраща!

Варто знати...

Головна » Статті » Статті і поради

Баня або сауна при простуді чи грипі
sauna-i-prostuda
З давніх часів люди відвідують лазню не тільки з метою особистої гігієни, але і для профілактики захворювань і зміцнення імунітету. Дійсно, на Русі лазня була не тільки місцем, де можна помитися, вона була і ліками від усіх недуг і болячок. Гаряче повітря і пар викликають сильне потовиділення, це відбувається в результаті активізації теплообмінних процесів організму. Разом з потом з організму виводиться не тільки бруд, але й багато накопичилися шкідливих шлаків і токсинів.

Розпарена шкіра очищається і позбувається від відмерлих клітин, активізується кровообіг і обмінні процеси організму, прогріваються внутрішні органи і суглоби. Таким чином, організм зміцнюється й набирає сил.
Під час осінньо-зимового або зимово-весняного періоду дуже легко можна переохолодитися і застудитися. Це може трапитися зовсім випадково і без особливих на те передумов. Також підчепити хворобу можна в розпал епідемій ГРВІ та грипу. Саме тому знаючи про це треба берегтися і готувати свій організм, зміцнювати імунітет і загартовуватися. Радимо почитати про те, як лазня або сауна сприяє загартовуванню організму. Люди, які постійно відвідують лазню рідше хворіють взагалі, і що примітно в період, коли на ГРВІ та грип набирають масового характеру. Це пов'язано з підготовкою їх організму і загартуванням, а також з гарним імунітетом. Але раз вже Вам не повезло і Ви відчуваєте, що починаєте хворіти, помітили перші симптоми, будь то першіння в горлі, нежить або хвороблива втома - поспішіть в лазню або сауну. Але слід зазначити, що якщо у Вас вже піднялася температура тіла, то цей похід слід відмінити і відкласти, так як можна тільки погіршити ситуацію. При температурі в лазню або сауну ходити не можна. Також буде корисно прочитати загальні протипоказання для відвідування лазні і сауни.


Як було зазначено вище, в парну слід йти при появі перших симптомів застуди або грипу. Якщо хвороба вже набрала обертів, то слід приймати вже інші заходи (йдеться про медикаментозне лікування і зверненні до лікаря). Перед безпосередньою пропарюванням рекомендується підготувати організм до впливу високих температур, для цього потрібно прийняти теплий душ (але голову не мочіть і не користуйтеся милом або гелем - а краще для більш повного розуміння прочитайте статтю про те, як правильно і як потрібно паритися). Також буде корисно прийняти гарячі ванни для ніг, поступово додаю в теплу воду окріп. Краще буде якщо ці ванночки будуть з ромашкою або іншим настоєм цілющих трав. Якщо в лазні є доступ до топки, то можете деякий час посидіти біля вогню і прогріти обличчя і ніс, роблячи повільні і глибокі вдихи. Ну і звичайно ж, найефективнішим засобом від застуди та грипу в лазні є пропарювання.

При високій температурі в парній гине дуже багато хвороботворних мікробів. Але для посилення антисептичного і бактерицидного ефекту потрібно піддати на кам'янку спеціально приготовлений розчин з вмістом олії або відвару м'яти, евкаліпта, календули або ялівцю. Аромати цих рослин добре допомагають очистити верхні дихальні шляхи і отже сприяють лікуванню нежиті та кашлю. Взагалі, в лазні і сауні використовують велику різноманітність відварів, трав і масел, докладніше про аромати і настоях трав для лазні та сауни прочитаєте у відповідній статті.

При застуді і перших симптомах грипу в лазні потрібно домогтися максимального потовиділення. Для цього потрібно глибоко прогрітися і гарненько пропарити тіло. Невід'ємним інструментом пропарювання в лазні є банний віник. З його допомогою пропарювання стає більш ефективною і націленої, а також їм роблю хороший масаж. Про те, як правильно користуватися банним віником теж можете прочитати в спеціальній статті на цю тему. При застуді та кашлі потрібно акцентувати пропарювання на грудній частині тіла, а також на ногах і стопах. Між ногами і горлом існує дуже велика залежність, з чого навіть народилася весела прислів'я: «промочити ноги - горло болить, промочити горло - ноги плутаються».

Також під час пропарювання в лазні чи сауні в організмі людини сильно активізується кровообіг, що сприяє насиченню всіх органів киснем і поліпшенню обмінних процесів в організмі. Також, за словами вчених, у цей час виробляється на 15-20% більше лейкоцитів, які є основними борцями з мікробами. Збільшене кровообіг активізує велику кількість капілярів і дрібних судин, які до цього особливо не брали участь в процесах, виводить з м'язів молочну кислоту, живить суглоби.


travyanoy-chay
Після якісної пропарювання потрібно завершити процес чаюванням гарячого трав'яного чаю з трав, в який буде також корисно додати меду. При простудних захворюваннях в лазні слід уникати контрастних процедур (обливання, басейн, холодний душ), протягів і холодного повітря. Краще буде гарненько закутатися в халат або банний рушник, випити гарячого чаю та додатково прогрітися.

Зазвичай, при перших ознаках застуди і грипу відвідування лазні або сани значно покращує самопочуття і робить симптоми не такими важкими, а то й зовсім позбавляє від них. Для профілактики простудних захворювань і грипу в баню потрібно ходити стабільно і постійно, хоча б раз на тиждень. Тоді Вашому організму не будуть страшні ні люті морози, ні нежить і ні кашель.
Категорія: Статті і поради | Додав: Zvizdarrrrr (07.02.2013)
Переглядів: 19510 | Коментарі: 3 | Теги: грипп, сауна, баня, простуда | Рейтинг: 3.2/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: